SOU SOŠ SČMSD Znojmo

Ředitel školy: Mgr. Libor Hanzal
E-mail: hanzal.libor@sousoszn.cz
www.sousoszn.cz

Střední odborné učiliště a Střední odborná škola Svazu českých a moravských spotřebních družstev (SOU a SOŠ SČMSD), Znojmo, s. r. o., je součástí systému družstevního školství; je propojena s podnikatelskou sférou, která určuje a zabezpečuje profesní stránku přípravy. Zřizovatelem školy je Svaz českých a moravských spotřebních družstev COOP. Škola patří k největším školským zařízením znojemského regionu a vychází z potřeb odborného vzdělávání této oblasti.

Nabídka učebních oborů se zaměřuje na oblast služeb – Kuchař-číšník, Kadeřník, Prodavač, Automechanik a Truhlář. Škola umožňuje absolventům všech učebních oborů prohloubit si vzdělání v nástavbových oborech Podnikání, Společné stravování a Vlasová kosmetika, které jsou zakončeny maturitní zkouškou.

Vedle tradičních učebních oborů škola nabízí studijní obory, zakončené maturitní zkouškou. Absolventi oborů Kosmetička, Podnikání, obchod a služby, Hotelnictví a turismus najdou uplatnění v oblasti obchodu, společného stravování, ve službách, v cestovním ruchu i v dalších oblastech podnikatelské sféry.

Kapacita školy odpovídá potřebám teoretického vyučování. Škola je vybavena učebními pomůckami a odbornou literaturou dle současných trendů, studentům jsou zdarma půjčovány učebnice a poskytovány sešity.

Praktická výuka probíhá na SOU a na provozních pracovištích organizací schválených ředitelem SOU a SOŠ.

Škola je držitelem Certifikátu norem ISO 9001, Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska udělilo škole Certifikát kvality i Zlatý certifikát kvality. Škola se podílí na Politice kvality QS 53-01, která usiluje o kvalitní školu, kvalitního žáka, kvalitní život a kvalitní společnost. Škola je členem Asociace hotelů a restaurací ČR a Evropské asociace hotelových škol (AEHT). V oblasti environmentálního vzdělávání byla škola oceněna certifikátem “Škola udržitelného rozvoje”.