Církevní konzervatoř Opava

Ing. Eva Bláhová – ředitelka

E-mail:  info@konzervator.cz
www.konzervator.cz

Církevní konzervatoř Opava vznikla ve školním roce 1999/2000 jako Církevní střední varhanická škola v Opavě. Od počátku svým pojetím navazovala na tradici pražské Varhanické školy. Ve šk. roce 2006/2007 proběhla její transformace na Církevní konzervatoř Opava (CKO).
Zřizovatelem CKO je Československá provincie Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské.

Škola se nachází v nově rekonstruovaných prostorách historického objektu v centru Opavy. CKO disponuje třemi koncertními sály, ve kterých se pořádají pravidelné koncerty pro veřejnost. Jsou vybaveny novými koncertními nástroji.

Učebny jsou vybaveny a přizpůsobeny jednotlivým vyučovacím předmětům (audiovizuální, jazyková, počítačová, gymnastický sál…).
Škola nabízí studentům možnost využití individuálních učeben (s varhanami a klavírem) pro své vlastní cvičné hodiny po ukončení výuky.
Studenti mohou využívat odbornou hudební knihovnu, literární knihovnu, notový archiv a školní fonotéku. Mají také přístup k internetu.
Studentům je poskytováno nadstandardní ubytování v novém domově mládeže ve 2. patře budovy školy.

CKO poskytuje denní studium v oboru vzdělání se zaměřením na církevní hudbu, a to formou:

* čtyřletého studia ukončeného maturitní zkouškou (82-44-M/001)
* šestiletého vyššího odborného studia ukončeného absolutoriem (82-44-N/001)