OA a HŠ Havlíčkův Brod

Mgr. Jiří Forman – ředitel

E-mail: oahshb@oahshb.cz
www.oahshb.cz

Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod vznikla v roce 2004 sloučením tří tradičních havlíčkobrodských škol.
Patří k největším středním školám kraje Vysočina a v současnosti vzdělává více než 700 žáků.

Poskytuje širokou vzdělávací nabídku zaměřenou na ekonomiku, gastronomii, podnikání a služby a svým žákům nabízí také celou řadu nadstandardních služeb. Škola dnes sídlí ve dvou budovách – v ulici Bratříků, kde probíhá výuka žáků především v oborech vzdělání s maturitní zkouškou, a ulici Kyjovská, kde je umístěno teoretické i praktické vyučování oborů s výučním listem.

Výuka probíhá v nejmodernějších odborných učebnách – multimediálních, jazykových, učebnách informačních a komunikačních technologií,
učebně přírodovědných předmětů, učebně gastronomických předmětů aj.

Pro praktické vyučování jsou k dispozici kvalitně vybavené učebny – cukrářské dílny, učebny stolničení a odborné učebny kuchařů a prodavačů.

Odborný výcvik žáků v oborech s výučním listem probíhá zčásti ve škole, zčásti v provozovnách, často v místě bydliště žáka.