ZŠ a MŠ Frýdek Místek

Základní škola a mateřská škola
J. Čapka 2555
738 01  FRÝDEK-MÍSTEK

Ředitel školy: Mgr. Milan Gengela
E-mail: skola@2zsfm.cz
www.2zsfm.cz

K výuce využíváme:

2 učebny informatiky s 30 žákovskými pracovišti
Odbornou učebnu přírodopisu vybavenou moderními laboratorními stoly, videem
a CD technikou.
Možnost využití kamery pro přenos demonstrační laboratorní práce do dvou televizorů.

Odbornou učebnu chemie – laboratoř učebna splňuje všechny požadavky na výuku prakticky zaměřeného předmětu chemie.

Odbornou učebnu fyziky. Učebna je vybavena pro výuku i pokusy a pro práci kroužku Mladých objevitelů. Je vybavena učitelským PC pracovištěm s možností zobrazování na dataprojektoru. Učebna je vybavená vizualizérem.

Multimediální učebnu. Je prozatím posledním přínosem pro zkvalitnění výuky jazyků a pro skupinovou práci žáků. K výuce dále využíváme odbornou učebnu pro pěstitelské práce, školní pozemek, ovocný sad, školní dílny a nově budujeme učebnu výtvarné výchovy.

Pro výuku TV využíváme tělocvičnu, venkovní travnaté hřiště a moderní polyfunkční hřiště pro míčové hry.

Školní informační centrum (knihovna) – je vybaveno 3 PC pracovišti. Knihovna má celkem 2100 knih, které jsou doplňovány o moderní encyklopedie.